31.7 C
London
Thursday, August 11, 2022

6-vjeçari humb jétën nga sëmundja e keqe, por para se të jepte shpirt la një letër për prindërit: Mos qani për mua…

- Advertisement -spot_imgspot_img
- Advertisement -spot_imgspot_img

Leland Shoemake ndërroi jetë kur ishte vetëm 6 vjeç prej një sëmundje të keqe. Por para se të ikte nga kjo botë djaloshi i bukur shkroi një letër për prindërit e tij në mënyrë që ata të qeshin pasi ai të kishte ikur nga kjo botë.

Prindërit e tij u kthyen në shtëpi, pasi ai humbi jetën dhe në dhomën e tij teksa bëheshin gati për fu neralin gjetën një letër. Ishte babai ai në fakt që e gjeti letrën.

Ai qau me të madhe kur e pa dhe vrapoi drejt gruas së tij për t’i treguar se çfarë kishte gjetur në dhomën e djalit të tyre. Në letër ai kishte shkruar:

Unë do të jem gjithmonë me ju mami dhe babi. Mos qani për mua, mos harroni që do u shikoj nga qielli dhe dua që të qeshni për mua. Unë atje ku do jem nuk do kem më dhi mbje. Do jem mirë.”

Nëna e tij thotë se djali e saj ishte një fëmijë shumë i veçantë dhe se ajo letër që ai kishte lënë për ta ia ka shuar pak hidhërimin që ka në shpirt.

- Advertisement -spot_imgspot_img
Latest news
- Advertisement -spot_img
Related news
- Advertisement -spot_img

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

*

code