HomeLajmeHaradinaj, Kurtit: Mos u tall më me veteranët e UÇK-së, dalim në...
spot_img

Related Posts

Featured Artist

Kaleb Black

Painter

Kaleb started this adventure 7 years ago, when there was no real voice protecting the environment. His masterpieces promote saving the Earth.

Haradinaj, Kurtit: Mos u tall më me veteranët e UÇK-së, dalim në rrugë e s’të lajmë në zyre me hi

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj ka kërcënuar publikisht kryeministrin Kurti duke i thënë se në rast se ky i fundit nuk i përfshin veteranët e UÇK-së në kriteret e pagës minimale, ‘do dalin në rrugë dhe nuk do ta lejojnë të hyjë në zyrë’.

Haradinajt ndër të tjera tha se ‘i ka duruar deri tani shpifjet e dallaveret e Kurtit por tani nuk mund të tallet me veteranët’.

“Kurti nuk po don me i zbatu kriterin e pagës minimale edhe për kategoritë e lirisë. E unë po i them qitu para tij. I kom duru kreit shpifjet e dallaveret e tij e të tyne. Ka ndodh një process gjyqësor, mos luaj më shumë me këto kategori. Mos u tall më me ta”.

“Po, është kërcënim publik dhe serioz. Mos bëj hajgare më me këto kategori. Kthjellu njëherë e përgjithmonë. Të kemi duru se kemi pasë arsyeje tjera por nuk durojmë më. Kjo nënkupton se n ai dalim këtij në rrugë dhe e kallxojmë a mun hynë në zyre të vet nëse tallet me këto kategori. S’munesh me i lanë këta pa i përfshi në kriterët e pagës minimale”, tha Haradinaj.

LAJMI I FUNDIT

Leave a reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

*

code

Latest Posts