HomeLajmeRamush Haradinaj e kërcënon Kurtin për listat e veteranëve (VIDEO)
spot_img

Related Posts

Featured Artist

Kaleb Black

Painter

Kaleb started this adventure 7 years ago, when there was no real voice protecting the environment. His masterpieces promote saving the Earth.

Ramush Haradinaj e kërcënon Kurtin për listat e veteranëve (VIDEO)

Kryetari i AAK-së, Ramush Hardinaj e ka kërcënuar publikisht kryeministrin Albin Kurti nëse sipas tij, vazhdon të “tallet” me veteranët e nuk i përfshin në rritjen e pagës minimale.

Haradinaj thotë se boll e ka duru Kurtin, e nëse e bën këtë gjë, ai nuk e lejon të hyjë në zyre.

“Tash u kthy lista se spo don me zbatu kriterin e pagës minimale edhe për kategoritë e lirisë. E unë po i tham qetu para tij. I kom duru krejt shpifjet e dallaveret e tij e të tyre, e ka ndodh një proces gjyqësor, mos luj më shumë me këto kategori. Mos u tall më me ta.

Është kërcënim serioz dhe publik. Mos bëj hajgare, të kemi duru . Kfjellu njëherë e përgjithmonë. Nuk të durojmë pa kufi. I dalmi në rrugë edhe nuk munet me hy në zyre të vet, smundet pa i përfshi këto kategori në kriter të pages minimale“, ka thënë Haradinaj në RTV Dukagjin.

/GazetaSinjali/

LAJMI I FUNDIT

Leave a reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

*

code

Latest Posts